BolgeXeber.Com » Xəbərlər » "Exit-poll" deputat seçilənləri açıqladı - SİYAHI

"Exit-poll" deputat seçilənləri açıqladı - SİYAHI

1-11-2015, 22:50
Oxunub: 1 254 "Exit-poll" deputat seçilənləri açıqladı - SİYAHIFransanın “Opinion Way” yenilikçi araşdırma şirkəti və Azərbaycan Gənclərinin Hüquqlarını Müdafiə Mərkəzi Milli Məclisə seçkilərdə keçirdiyi “exit-poll”un nəticələrini açıqlayıb

Bolgexeber.com həmin nəticələri təqdim edir.
Qeyd edək ki, iki təşkilat birlikdə səsvermə günü “exit-poll”u 118 dairə üzrə 210 məntəqədə keçirib.
Seçki dairəsi Lider %
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi Azay Quliyev 61,9
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi Kəmaləddin Qafarov 63,2
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi Madər Musayev 74,4
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi Aydın Hüseynov 59,9
12 saylı Qaradağ-Binəqədi Mixael Zabelin 67,1
13 sayli Xəzər-Pirallahi seçki dairəsi Əliyev Rauf Asif oğlu 77,7
14 sayli Xəzər seçki dairəsi Əliyeva Mehriban Arif qızı 96,1
15 sayli Yasamal birinci seçki dairəsi Quliyev Ülvi Zahid oğlu 53,6
16 sayli Yasamal ikinci seçki dairəsi Mustafayeva Aytən İnqlab qızı 48,3
17 sayli Yasamal üçüncü seçki dairəsi Həsənov Elşad Eldar oğlu 49,9
18 sayli Nərimanov-Nizami seçki dairəsi Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu 56,2
19 sayli Nərimanov birinci seçki dairəsi Məmmədov Hikmət Baba oğlu 53,6
20 sayli Nərimanov ikinci seçki dairəsi Əliyev Adil Abiş oğlu 64,1
21 sayli Nəsimi birinci seçki dairəsi İbrahimqizi Məlahət İbrahim qızı 70,9
22 sayli Nəsimi ikinci seçki dairəsi Mollazadə Asim Nazim oğlu 56,3
23 sayli Nəsimi-Səbail seçki dairəsi Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu 75,7
24 sayli Nizami birinci seçki dairəsi Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu 79,6
25 sayli Nizami ikinci seçki dairəsi Vəliyeva Sədaqət Süleyman 66,3
26 sayli Sabunçu birinci seçki dairəsi Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu 51,9
27 sayli Sabunçu ikinci seçki dairəsi Cəbrayilova Dilarə Məmmədağa 64,1
28 sayli Sabunçu üçüncü seçki dairəsi Quliyev Eldar Allahyar oğlu 59,2
29 sayli Səbail seçki dairəsi Haciyev Şəmsəddin Hümmət oğlu 58,8
30 sayli Suraxani birinci seçki dairəsi Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı 67,1
31 sayli Suraxani ikinci seçki dairəsi Quliyev Fərəc İbrahim oğlu 39,6
32 sayli Suraxani üçüncü seçki dairəsi Abiyev Ağacan Qulam oğlu 74,7
33 sayli Xətai birinci seçki dairəsi Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu 70,1
34 sayli Xətai ikinci seçki dairəsi Muradov Fuad Rauf oğlu 66,6
35 sayli Xətai üçüncü seçki dairəsi Əlizadə Araz Məmməd Mübariz oğlu 46,7
36 sayli Xətai dördüncü seçki dairəsi Seyidov Səməd İsmayil oğlu 73,1
37 sayli Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi Kərimzadə Pərvin Orxan qızı 64,7
38 sayli Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu 66,3
39 sayli Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi Fətiyev Xanlar Nuru oğlu 55,9
40 sayli Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi Quliyev Musa İsa oğlu 54,3
41 sayli Sumqayit birinci seçki dairəsi Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu 59,9