Milli Məclisə seçilən deputatların siyahısı — RƏSMİ
2-11-2015, 10:22
Oxunub: 2 963
Seçkilərlə bağlı son məlumat
Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədri Məzahir Pənahov noyabrın 1-də 5-ci çağırış Milli Məclisə keçirilmiş seçkilərin ilkin nəticələrini açıqlayıb.
Bolgexeber.com-un məlumatına görə, Məzahir Pənahov mətbuat konfransında qeyd edib ki, seçkilər 5547 məntəqənin hər birində vaxtında – saat 08:00 başlayıb, saat 19:00-da isə başa çatıb: "Ölkə üzrə ümumi seçici fəallığı 55,7 faiz olub. Yəni 5 milyon 198 min 658 seçicinin 2 milyon 897 min 188-i seçkidə iştirak edib. Bu isə ötən parlament seçkilərindən təxminən 6 faiz çoxdur. Deyə bilərik ki, bütün məntəqələrdə səsvermə baş tutub".
O bildirib ki, MSK-ya heç bir şikayət daxil olmayıb: "Qaynar xəttimizə təxminən 150 sorğu xarakterli müraciət daxil olub. Sonradan daxil olacaq müraciətlərə isə Seçki Məcəlləsinin tələblərinə uyğun olaraq baxılacaq".
M.Pənahov deyib ki, bəzi seçki dairələrində səslərin hesablanması hələ tam yekunlaşmayıb: "Həmin dairələr üzrə nəticələr məlum olan kimi dərhal məlumat veriləcək".
İlkin nəticələr aşağıdakı kimidir:
Bolgexeber.com Seçkilər İnformasiya Mərkəzindəki əməkdaşının verdiyi son məlumatları sizə təqdim edirik.
1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Talıbov Vasif Yusif oğlu
2 saylı Şərur seçki dairəsi - Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu
3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Mehbalıyev Səttar Suliddin oğlu
4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - İbrahimov Eldar Rza oğlu
5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu
6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı
7 saylı Ordubab-Culfa seçki dairəsi - Həsənquliyev Qüdrət Müzəffər oğlu
8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Quliyev Azay Əjdər oğlu
9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Qafarov Kəmaləddin Nəsrəddin oğlu
10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Musayev Madər Əliəsgər oğlu
11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Hüseynov Aydın Nəsir oğlu
12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Zabelin Mixail Yuryeviç
13 sayli Xəzər-Pirallahi seçki dairəsi - Əliyev Rauf Asif oğlu
14 sayli Xəzər seçki dairəsi - Əliyeva Mehriban Arif qızı
15 sayli Yasamal birinci seçki dairəsi - Quliyev Ülvi Zahid oğlu
16 sayli Yasamal ikinci seçki dairəsi - Mustafayeva Aytən İnqilab qızı
17 sayli Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Həsənov Elşad Eldar oğlu
18 sayli Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Musabəyov Rasim Nəsrəddin oğlu
19 sayli Nərimanov birinci seçki dairəsi - Məmmədov Hikmət Baba oğlu
20 sayli Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil Abiş oğlu
21 sayli Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqizi Məlahət İbrahim qızı
22 sayli Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Mollazadə Asim Nazim oğlu
23 sayli Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Səmədzadə Ziyad Əliabbas oğlu
24 sayli Nizami birinci seçki dairəsi - Abdullayev Rövnəq İbrahim oğlu
25 sayli Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət Süleyman
26 sayli Sabunçu birinci seçki dairəsi - Mustafa Fazil Qəzənfər oğlu
27 sayli Sabunçu ikinci seçki dairəsi - Cəbrayilova Dilarə Məmmədağa
28 sayli Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Quliyev Eldar Allahyar oğlu
29 sayli Səbail seçki dairəsi - Haciyev Şəmsəddin Hümmət oğlu
30 sayli Suraxani birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı
31 sayli Suraxani ikinci seçki dairəsi - Quliyev Fərəc İbrahim oğlu
32 sayli Suraxani üçüncü seçki dairəsi - Abiyev Ağacan Qulam oğlu
33 sayli Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu
34 sayli Xətai ikinci seçki dairəsi - Muradov Fuad Rauf oğlu
36 sayli Xətai dördüncü seçki dairəsi - Seyidov Səməd İsmayil oğlu
37 sayli Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin Orxan qızı
38 sayli Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu
39 sayli Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Fətiyev Xanlar Nuru oğlu
40 sayli Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa İsa oğlu
41 sayli Sumqayit birinci seçki dairəsi - Xəlilov Mirzəcan Mirzəmməd oğlu
42 sayli Sumqayit ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir Famil oğlu
43 sayli Sumqayit üçüncü seçki dairəsi - Babayev Muxtar Bahadur oğlu
44 sayli Sumqayit-Xızı seçki dairəsi - Salayev Haci Haci Baba oğlu
45 sayli Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay Sabir oğlu
46 sayli Şirvan seçki dairəsi - Cəbrayilov Rafael Kamil oğlu
47 sayli Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydin Böyükkişi oğlu
48 sayli Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham Kazim oğlu
49 sayli Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli Məhəmməd oğlu
50 sayli Abşeron-Qobustan seçki dairəsi - Xanlarova Zeynəb Yəhya qızı
51 sayli Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər Camal oğlu
52 sayli Quba seçki dairəsi - Əhmədov Vahid Qazməmməd oğlu
53 sayli Quba-Qusar seçki dairəsi - Abramov Yevda Sasunoviç
55 sayli Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz Adil oğlu
56 sayli Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Əliyev İlham Əlisəftər oğlu
57 sayli Kürdəmir seçki dairəsi - Məmmədov Müslüm Mürsəl oğlu
58 sayli Haciqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Hüseynov Rafael Baba oğlu
59 sayli Salyan seçki dairəsi - Hüseynov Əliağa İzzət oğlu
60 sayli Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Ağamali Fəzail Rəhim oğlu
61 sayli Neftçala seçki dairəsi - Rəhimzadə Arif Qafar oğlu
62 sayli Saatli seçki dairəsi - Amaşov Əflatun Əhməd oğlu
63 sayli Sabirabad birinci seçki dairəsi - Quliyev Elçin Bəybala oğlu
64 sayli Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Xəlilov Rüstəm gülAbba oğlu
65 sayli Saatli-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman Tapdiq oğlu
66 sayli Biləsuvar seçki dairəsi - Kazımlı Xanhüseyn Hüseynağa oğlu
67 sayli Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik Əvəz oğlu
68 sayli Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Kazimov Mirkazim Məhəmməd oğlu
69 sayli Cəlilabad-Masalli-Biləsuvar seçki dairəsi - İbrahimli Fəzail Feyruz oğlu
70 sayli Masalli şəhər seçki dairəsi - Əliyev Nəriman Əlibala oğlu
71 sayli Masalli kənd seçki dairəsi - Axundova Elmira Hüseyn
72 sayli Yardimli-Masalli seçki dairəsi - Qasimli Musa Cəfər oğlu
73 sayli Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Quliyev Rüfət Atakişi oğlu
74 sayli Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadi Musa oğlu
75 sayli Lənkəran-Masalli seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu
76 sayli Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu
77 sayli Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu
78 sayli Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal Nəriman oğlu
79 sayli İmişli seçki dairəsi - Qasimov Əsabil Qarakişi oğlu
80 sayli İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Qənizadə Çingiz Aşrali oğlu
81 sayli Beyləqan seçki dairəsi - İsmayilov Şahin Əmir oğlu
82 sayli Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir Musa oğlu
83 sayli Ağcabədi-fÜzuli seçki dairəsi - Abbasov Aqil Məhəmməd oğlu
84 sayli Füzuli seçki dairəsi - Muradova Bahar Əvəz qızı
85 sayli Şamaxi seçki dairəsi - Süleymanov Elxan Sirac oğlu
86 sayli İsmayilli seçki dairəsi - Aslanov Novruzəli Davud oğlu
87 sayli Ağsu-İsmayilli seçki dairəsi - Kərimli Tahir Zayidağa oğlu
88 sayli Göyçay seçki dairəsi - Haciyev Sabir Kamal oğlu
89 sayli Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Nəsirov Elman Xudam oğlu
90 sayli Ağdaş seçki dairəsi - Əsədullayev Çingiz Rauf oğlu
91 sayli Ucar seçki dairəsi - Hüseynov Vüsal Afqan oğlu
92 sayli Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Əliyeva Jalə Fazil qızı
93 sayli Bərdə şəhər seçki dairəsi - Baxşəliyeva Gövhər Baxşəli
94 sayli Bərdə kənd seçki dairəsi - Oruc Zahid Məhərrəm oğlu
95 sayli Tərtər seçki dairəsi - Alıyev Sahib Eyvaz oğlu
96 sayli Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Aslanov Mahir Məhəmmədəli oğlu
97 sayli Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu
98 sayli Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə Əli qızı
99 sayli Şəmkir kənd seçki dairəsi - Əliyeva Sona Sakit qızı
100 sayli Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran Fərhad oğlu
101 sayli Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Rzayev Rövşən Şükür oğlu
102 sayli Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Ələsgərov Valeh Feyruz oğlu
103 sayli Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc Əmirəhməd
104 sayli Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Məmmədhəsənov Rafiq Musa oğlu
105 sayli Tovuz seçki dairəsi - Paşayeva Qənirə Ələsgər qızı
106 sayli Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ağayeva Ülviyyə Cavanşir qızı
107 sayli Qazax seçki dairəsi - Nəbizadə Kamran Telman oğlu
108 sayli Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami Qulu oğlu
109 sayli Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu
110 sayli Zaqatala seçki dairəsi - Musayev Elşən Məmmədhənifə oğlu
111 sayli Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə Əliağa qızı
112 sayli Qax seçki dairəsi - Kərimli Azər Şəmşid oğlu
113 sayli Şəki şəhər seçki dairəsi - Mahmudov Yaqub Mikayil oğlu
114 sayli Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Məsimli Əli Əhməd oğlu
115 sayli Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Feyziyev Cavanşir Əyyub oğlu
116 sayli Qəbələ seçki dairəsi - Heydərov Fəttah Səməd oğlu
117 sayli Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçivanli Aqiyə Həbib qızı
119 sayli Ağdam kənd seçki dairəsi - Sadiqov Bəxtiyar Yusif oğlu
120 sayli Cəbrayil-Qubadli seçki dairəsi - Şahverdiyev Astan Nüşrəvan oğlu
122 sayli Xankəndi seçki dairəsi - Qasimova Flora Qasim qızı
123 sayli Kəlbəcər seçki dairəsi - Qurbanov Cavid Qənbər oğlu
124 sayli Şuşa-Ağdam-Xocali-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman Camal oğlu
125 sayli Zəngilan-Qubadli seçki dairəsi - İsmayilov İmamverdi İbiş oğlu
Çox Oxunanlar
- 23-03-2024, 17:43 : Putin Rusiyada matəm elan etdi
Dünya / Xəbərlər
- 30-03-2024, 18:40 : Kəlbəcərdə silah- sursat aşkarlandı
Xəbərlər / Ölkə
- 6-04-2024, 16:31 : İlham Əliyev sərəncam imzaladı
Siyasət / Xəbərlər
- 13-04-2024, 17:21 : "20 Yanvar" faciəsinin şahidi sökülür?
Xəbərlər / Ölkə
- 25-03-2024, 17:57 : Terror aktından sonra bu şəxslərə nəzarət gücləndirildi
Dünya / Xəbərlər
- 26-03-2024, 17:50 : 14 yaşdan kiçiklər üçün sosial media qadağası
Sosial / Xəbərlər
- 28-03-2024, 13:36 : Məktəblərə işə qəbul üzrə təkrar müsahibə keçiriləcək
Xəbərlər / Ölkə
- 23-03-2024, 15:23 : Bu ərazilərdə yaşayanların NƏZƏRİNƏ
Sosial / Xəbərlər
- 20-04-2024, 17:53 : Bu avtobuslardan istifadə edənlərin NƏZƏRİNƏ
Xəbərlər / Ölkə
- 10-04-2024, 15:42 : Misir Mərdanovun səhhətində problem yarandı
Xəbərlər / Ölkə