BolgeXeber.Com » İdman » “Qarabağ”ın avrokuboklardakı potensial rəqibləri müəyyənləşdi

“Qarabağ”ın avrokuboklardakı potensial rəqibləri müəyyənləşdi

18-07-2022, 16:25
Oxunub: 1 128 "Qarabağ"ın UEFA Avropa Liqasının III təsnifat mərhələsindəki potensial rəqibləri bəlli olub.

"Köhlən atlar" II təsnifat mərhələsində İsveçrə "Sürix"inə uduzacağı təqdirdə, "Linfild" (Şimali İrlandiya) - "Budyo Qlimt" (Norveç) cütünün məğlub komandası ilə üz-üzə gələcək.  

"Qarabağ" ilk oyununu avqustun 4-də səfərdə, cavab görüşünü avqustun 11-də evdə keçirəcək.
 
Çempionlar Yolu
"Jalgiris" (Litva) / "Malmö" (İsveç) cütünün məğlubu - "Pünik" (Ermənistan) - "Düdelanj" (Lüksemburq) cütünün məğlubu
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) / "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün məğlubu - "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) / "Şkupi" (Şimali Makedoniya) cütünün məğlubu
"Linfild" (Şimali İrlandiya) / "Budyo Qlimt" (Norveç) cütünün məğlubu - "Qarabağ" (Azərbaycan) / "Sürix" (İsveçrə) cütünün məğlubu
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) / "Olimpiakos" (Yunanıstan) cütünün məğlubu - "Ferentsvaroş" (Macarıstan) / "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) cütünün məğlubu
"Maribor" (Sloveniya) / "Şerif" (Moldova) cütünün məğlubu - HİK (Helsinki, Finlandiya) / "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) cütünün məğlubu

Liqa yolu
"Midtüllann" (Danimarka) / AEK (Larnaka, Kipr) cütünün məğlubu - "Partizan" (Serbiya)
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) / "Fənərbağça" (Türkiyə) cütünün məğlubu - "Slovaçko" (Çexiya)
Qeyd edək ki, bu raundun ilk oyunları avqustun 4-də, cavab qarşılaşmaları avqustun 11-də olacaq.

 
14.09

Çempionlar Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkü atılıb.

Qaynarinfo xəbər verir ki, bu turnirdəki təmsilçimiz "Qarabağ”ın potensial rəqibi müəyyənləşib.

II raundda "Sürix”lə qarşılaşacaq Azərbaycan çempionu İsveçrə klubunu məğlub edəcəyi təqdirdə, növbəti mərhələdə "Ferensvaroş” (Macarıstan) - "Slovan” (Slovakiya) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. "Qarabağ” - "Sürix” cütünün güclüsü ilk görüşü evdə keçirəcək.

Qeyd edək ki, Çempionlar Liqasında III təsnifat mərhələsinin ilk oyunları avqustun 2-3-də, cavab görüşləri isə 9-da keçiriləcək.
 
Azərbaycan millisinin futbolçusu Mahir Emrelinin çıxış etdiyi Xorvatiyanın "Dinamo" (Zaqreb) komandası Şimali Makedoniya "Şkupi"sini mübarizədən kənarlaşdırsa, "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün qalibi ilə üz-üzə gələcək.

Çempionlar Liqası
III təsnifat mərhələsi

Çempionlar Yolu
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) / "Olimpiakos" (Yunanıstan) cütünün qalibi - "Apollon" (Limassol, Kipr)
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Sürix" (İsveçrə) cütünün qalibi / "Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) cütünün qalibi
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün qalibi / "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya) cütünün qalibi
"Maribor" (Sloveniya) / "Şerif" (Moldova) cütünün qalibi - HİK (Finlandiya) / "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) cütünün qalibi
"Linfild" (Şimali İrlandiya) / "Budyo Qlimt" (Norveç) - "Jalgiris" (Litva) / "Malmö" (İsveç) cütünün qalibi
"Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Pünik" (Ermənistan) / "Düdelanj" (Lüksemburq)

Liqa yolu
"Monako" - PSV (Niderland)
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) / "Fənərbağça" (Türkiyə) - "Şturm" (Qrats, Avstriya)
"Yunion" (Belçika) - "Reyncers" (Şotlandiya)
"Benfika" (Portuqaliya) - "Midtüllann" (Danimarka) / AEK (Larnaka, Kipr)

08.50

Bu gün UEFA Çempionlar Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Qaynarinfo-nun məlumatına görə, Bakı vaxtı ilə saat 14:00-da başlayacaq tədbirdə Azərbaycan çempionu "Qarabağ"ın da potensial rəqibləri bəlli olacaq.

"Köhlən atlar" II təsnifat mərhələsində İsveçrə "Sürix"ini üstələyəcəyi təqdirdə, "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) / "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün qalibi, "Ferentsvaroş" (Macarıstan) / "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) cütünün qalibi və ya Kiprin "Apollon" (Limassol) komandası ilə üz-üzə gələcək.

Çempionlar Liqası
III təsnifat mərhələsi

1-ci qrup
Səpələnmişlər


"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Şkupi" (Şimali Makedoniya) cütünün qalibi
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) - "Olimpiakos" (Yunanıstan) cütünün qalibi
"Qarabağ" (Azərbaycan) - "Sürix" (İsveçrə) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Şemrok Rovers" (İrlandiya) cütünün qalibi
"Ferentsvaroş" (Macarıstan) - "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) cütünün qalibi
"Apollon" (Limassol, Kipr)

2-ci qrup
Səpələnmişlər

"Srvena Zvezda" (Serbiya)
HİK (Finlandiya) - "Viktoriya" (Plzen, Çexiya) cütünün qalibi
"Jalgiris" (Litva) - "Malmö" (İsveç) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

"Maribor" (Sloveniya) - "Şerif" (Moldova) cütünün qalibi
"Linfild" (Şimali İrlandiya) - "Budyo Qlimt" (Norveç)
"Pünik" (Ermənistan) - "Düdelanj" (Lüksemburq)

Liqa yolu
Səpələnmişlər

"Benfika" (Portuqaliya)
"Reyncers" (Şotlandiya)
"Dynamo" (Kiyev, Ukrayna) - "Fənərbağça" (Türkiyə) cütünün qalibi
PSV (Niderland)

Səpələnməmişlər

"Monako"
"Midtüllann" (Danimarka) - AEK (Larnaka, Kipr) cütünün qalibi
"Şturm" (Qrats, Avstriya)
"Yunion" (Belçika)

Bu gün həmçinin UEFA Avropa Liqasında da III təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq. Püşkatma Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da start götürəcək.

"Qarabağ" İsveçrə təmsilçisinə iki oyunun yekununda məğlub olacağı halda, UEFA Avropa Liqasında Çempionlar Yolunda çıxış edəcək. Bu cütdə uduzan tərəf Çempionlar Liqasında mübarizəni dayandıran komandalardan birinə rəqib olacaq. Yalnız "Pünik" (Ermənistan) - "Düdelanj" (Lüksemburq) cütünün Azərbaycan təmsilçisi ilə düşmək şansı yoxdur.

Yəni, "Qarabağ" / "Sürix" duelində uduzan tərəfə 8 cütdən birinin məğlub komandası potensial rəqib olacaq:

"Ferentsvaroş" (Macarıstan) / "Slovan" (Bratislava, Slovakiya)
"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) / "Şkupi" (Şimali Makedoniya)
HİK (Helsinki, Finlandiya) / "Viktoriya" (Plzen, Çexiya)
"Linfild" (Şimali İrlandiya) / "Budyo Qlimt" (Norveç)
"Jalgiris" (Litva) / "Malmö" (İsveç)
"Lüdoqorets" (Bolqarıstan) / "Şemrok Rovers" (İrlandiya)
"Maribor" (Sloveniya) / "Şerif" (Moldova)
"Makkabi" (Hayfa, İsrail) / "Olimpiakos" (Yunanıstan)

Əsas Yol
Səpələnmişlər

"Partizan" (Serbiya)
"Slovaçko" (Çexiya)

Səpələnməmişlər

"Midtüllann" (Danimarka) / AEK (Larnaka, Kipr) cütünün məğlubu
"Dinamo" (Kiyev, Ukrayna) / "Fənərbağça" (Türkiyə cütünün məğlubu).